site stats
Loading the content...
Navigation
Account
Cart 0 items for  0.00

No products in the cart.

Krishnakanta Handiqui (I & II) কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ (প্ৰথম খণ্ড+দ্বিতীয় খণ্ড) অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্‌লিকেশ্বন

‹Return to Previous Page

Related Products

Sale! Quick View

Satis Chandra Kakati Rachanawali সতীশ চন্দ্ৰ কাকতী ৰচনাৱলী সম্পাদক : দিলীপ কুমাৰ কাকতি প্ৰকাশন : কথা পাব্লিকেশ্বন

সতীশ চন্দ্ৰ কাকতী ৰচনাৱলী সম্পাদক : দিলীপ কুমাৰ কাকতি প্ৰকাশন : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2012 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Prachyavidyarnava Krishnakanta Handique প্ৰাচ্যবিদ্যাৰ্ণৱ কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ সম্পাদনা : শূল শৰ্মা প্ৰকাশক : লয়াৰ্ছ

প্ৰাচ্যবিদ্যাৰ্ণৱ কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ সম্পাদনা : শূল শৰ্মা প্ৰকাশক : লয়াৰ্ছ প্ৰথম প্ৰকাশ : 2010 Regular Price Rs. 110 Sale Price Rs. 99
 110.00  99.00 Add to cart
Sale! Quick View

Sibsagar College Alochani : Nirbachita Rachana-Sambhar শিৱসাগৰ কলেজ আলোচনী নিৰ্বাচিত ৰচনা-সম্ভাৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

শিৱসাগৰ কলেজ আলোচনী নিৰ্বাচিত ৰচনা-সম্ভাৰ শোনিত বিজয় দাস আৰু কৃষ্ণকুমাৰ মিশ্ৰৰদ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2010 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Saurabh Kumar Chaliha Rachanawali সৌৰভ কুমাৰ চলিহা ৰচনাৱলী ১৯৪৪-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ ৰচনাৰ একত্ৰ সংকলন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

সৌৰভ কুমাৰ চলিহা ৰচনাৱলী ১৯৪৪-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ ৰচনাৰ একত্ৰ সংকলন : গল্প, সানমিহলি ৰচনা, নাটক আৰু অনুবাদৰ লগতে লেখকৰ সৈতে হোৱা একাধিক কথোপকথনৰ আধাৰত লিখা এটা বিশেষ লেখা। 'সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ বিষয়ে সৌৰভ কুমাৰ চলিহা'ক সামৰি। শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়নৰ দ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা প্ৰথম প্ৰকাশ : 2008 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hem Borah Rachana Samagra. Vol. 1 হেম বৰা ৰচনা-সমগ্ৰ ১ সম্পাদনা : চিৰঞ্জিতা বৰা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হেম বৰা ৰচনা-সমগ্ৰ ১ সম্পাদনা : চিৰঞ্জিতা বৰা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2014 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Medini Choudhury Rachanawali : Vol. 1 মেদিনী চৌধুৰী ৰচনাৱলী ১ সম্পাদক : ড° হীৰেন গোহাঁই সহকাৰী সম্পাদক : পদ্ম পাটৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

মেদিনী চৌধুৰী ৰচনাৱলী ১ সম্পাদক : ড° হীৰেন গোহাঁই সহকাৰী সম্পাদক : পদ্ম পাটৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2016 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

KATHA GUWAHATI কথা গুৱাহাটী চতুৰ্থ বছৰত প্ৰকাশিত ছটা সংখ্যাৰ একত্ৰ সংকলন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

KATHA GUWAHATI কথা গুৱাহাটী চতুৰ্থ বছৰত প্ৰকাশিত ছটা সংখ্যাৰ একত্ৰ সংকলন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন মুখ্য সম্পাশদক : ৰঞ্জিত কুমাৰ দেৱ গোস্বামী সম্পাদক : শোনিত কুমাৰ দাস কলা সম্পাদক : বেণু মিশ্ৰ Regular Price Rs. 600 Sale Price Rs. 540
 600.00  540.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hiren Gohain Rachanawali : Vol. 1 হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য ১৯৫০-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা ড° হীৰেন গোহাঁইৰ সাহিত্য-বিষয়ক বিভিন্ন ৰচনা - প্ৰবন্ধ, গ্ৰন্থ-সমালোচনা, পাতনি, ভাষণ, কথোপকথনৰ একত্ৰ সংকলন। লগতে, স্বৰাজোত্তৰ অসমীয়া সাহিত্যৰ নেতৃস্থানীয় সমালোচকগৰাকীৰ এটা বিশেষ লেখা 'সমালোচকৰ জবানবন্দী'ক সামৰি। সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়ন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2009 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Krishnakanta Handiqui Aru Anyanya Rachana কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ আৰু অন্যান্য ৰচনা অহল্যা গগৈ ৰচনা সম্ভাৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ আৰু অন্যান্য ৰচনা অহল্যা গগৈ ৰচনা সম্ভাৰ কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ বিষয়ক ৰচনাসমূহ সামৰি অহল্যা গগৈৰ অন্যান্য ৰচনাৰ একত্ৰ সংকলন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2019 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Back to top