site stats
Loading the content...
Navigation
Account
Cart 0 items for  0.00

No products in the cart.

Krishnakanta Handiqui (I & II) কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ (প্ৰথম খণ্ড+দ্বিতীয় খণ্ড) অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্‌লিকেশ্বন

‹Return to Previous Page

Related Products

Sale! Quick View

Nilamani Phookan Rachanawali নীলমণি ফুকন ৰচনাৱলী ১৯৪৮-২০১২, এই সময়ছোৱাত প্ৰকাশিত নীলমণি ফুকনৰ কবিতা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

নীলমণি ফুকন ৰচনাৱলী ১৯৪৮-২০১২, এই সময়ছোৱাত প্ৰকাশিত নীলমণি ফুকনৰ কবিতা, শিল্পী-সমালোচনামূলক প্ৰবন্ধ, অনুবাদ, ভাষণ আৰু আত্মজীৱনীমূলক ৰচনা আদিৰ একত্ৰ সংকলন সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়ন প্ৰকাশক : কথা প্ৰথম প্ৰকাশ : 2012 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

BEZBAROA-KABITAR BASTABIKATA বেজবৰুৱাৰ কবিতাৰ বাস্তবিকতা যোগেন্দ্ৰনাৰায়ণ ভূঞা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

বেজবৰুৱাৰ কবিতাৰ বাস্তবিকতা যোগেন্দ্ৰনাৰায়ণ ভূঞা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : মাৰ্চ, 2005 Regular Price Rs. 60 Sale Price Rs. 54
 60.00  54.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hiren Gohain Rachanawali : Vol 2 হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড বিষয় : সমাজ-সংস্কৃতি-ৰাজনীতি প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড বিষয় : সমাজ-সংস্কৃতি-ৰাজনীতি ১৯৫০-২০১০ এই সময়ছোৱাত লিখা ড° হীৰেন গোহাঁইৰ সমাজ, সংস্কৃতি আৰু ৰাজনীতি বিষয়ক বিভিন্ন লেখাৰ একত্ৰ সংকলন। লগতে, আত্মজীৱনীৰ প্ৰথম তিনিটা খণ্ড আৰু আত্মজীৱনীমূলক লেখাসমূহ সামৰি। প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2014 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Ponhar Bichari পোহৰ বিচাৰি অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

পোহৰ বিচাৰি অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন Regular Price Rs. 250 Sale Price Rs. 225 ISBN : 978-81-89148-00-3 Ponhar Bichari : A biographical novel on Nirmalprabha Bordoloi ( 1933-2004 ) by Ahalya Gogoi published by Guwahati Foundation, Guwahati in December 2010
 250.00  225.00 Add to cart
Sale! Quick View

Saurabh Kumar Chaliha Rachanawali সৌৰভ কুমাৰ চলিহা ৰচনাৱলী ১৯৪৪-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ ৰচনাৰ একত্ৰ সংকলন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

সৌৰভ কুমাৰ চলিহা ৰচনাৱলী ১৯৪৪-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ ৰচনাৰ একত্ৰ সংকলন : গল্প, সানমিহলি ৰচনা, নাটক আৰু অনুবাদৰ লগতে লেখকৰ সৈতে হোৱা একাধিক কথোপকথনৰ আধাৰত লিখা এটা বিশেষ লেখা। 'সৌৰভ কুমাৰ চলিহাৰ বিষয়ে সৌৰভ কুমাৰ চলিহা'ক সামৰি। শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়নৰ দ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা প্ৰথম প্ৰকাশ : 2008 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Birendra Kumar Bhattacharyya Rachanawali Vol. 1 বীৰেন্দ্ৰ কুমাৰ ভট্টাচাৰ্য্য প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন ৰচনাৱলী ১

বীৰেন্দ্ৰ কুমাৰ ভট্টাচাৰ্য্য ৰচনাৱলী ১ ১৯৪২-১৯৯৭, এই সময়ছোৱাত প্ৰকাশিত বীৰেন্দ্ৰ কুমাৰ ভট্টাচাৰ্য্যৰ সাহিত্য-ধৰ্মী বিভিন্ন ৰচনা - উপন্যাস, গল্প-কবিতা, প্ৰবন্ধ আৰু ভাষণৰ একত্ৰ সংকলন। সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস, মুনীন বায়ন। প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2013 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hiren Gohain Rachanawali : Vol. 1 হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য ১৯৫০-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা ড° হীৰেন গোহাঁইৰ সাহিত্য-বিষয়ক বিভিন্ন ৰচনা - প্ৰবন্ধ, গ্ৰন্থ-সমালোচনা, পাতনি, ভাষণ, কথোপকথনৰ একত্ৰ সংকলন। লগতে, স্বৰাজোত্তৰ অসমীয়া সাহিত্যৰ নেতৃস্থানীয় সমালোচকগৰাকীৰ এটা বিশেষ লেখা 'সমালোচকৰ জবানবন্দী'ক সামৰি। সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়ন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2009 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Lakshahira Das Rachanawali Vol. 1 লক্ষহীৰা দাস ৰচনাৱলী ১ : ইদ্ৰিছ আলিৰ দ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

ইদ্ৰিছ আলিৰ দ্বাৰা সম্পাদিত লক্ষহীৰা দাস ৰচনাৱলী ১ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2011 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Back to top