site stats
Loading the content...
Navigation
Account
Cart 0 items for  0.00

No products in the cart.

Krishnakanta Handiqui Aru Anyanya Rachana কৃষ্ণকান্ত সন্দিকৈ আৰু অন্যান্য ৰচনা অহল্যা গগৈ ৰচনা সম্ভাৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

‹Return to Previous Page

Related Products

Sale! Quick View

Debabrata Das Rachana Samagra : Volume 1 দেৱব্ৰত দাস ৰচনা সমগ্ৰ ১ প্ৰথম খণ্ড : গল্প আৰু উপন্যাস প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

দেৱব্ৰত দাস ৰচনা সমগ্ৰ ১ প্ৰথম খণ্ড : গল্প আৰু উপন্যাস প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2015 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Bhubanmohan Das Rachana Samagra : Vol. 2 ভুবনমোহন দাস ৰচনা-সমগ্ৰ ২ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

ভুবনমোহন দাস ৰচনা-সমগ্ৰ ২ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2015 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Bhubanmohan Das Rachana Samagra : Vol. 1 ভুবনমোহন দাস ৰচনা-সমগ্ৰ ১ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

ভুবনমোহন দাস ৰচনা-সমগ্ৰ ১ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2015 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Mohandas Karamchand Gandhi মোহনদাস কৰমচাঁদ গান্ধী মোনিয়াৰপৰা মহাত্মালৈ অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

মোহনদাস কৰমচাঁদ গান্ধী মোনিয়াৰপৰা মহাত্মালৈ অহল্যা গগৈ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰকাশ কাল : নৱেম্বৰ, 2013 Regular Price Rs. 500 Sale Price Rs. 450
 500.00  450.00 Add to cart
Sale! Quick View

Lakshahira Das Rachanawali Vol. 2 লক্ষহীৰা দাস ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড ইদ্ৰিছ আলিৰ দ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

লক্ষহীৰা দাস ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড : ইদ্ৰিছ আলিৰ দ্বাৰা সম্পাদিত প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2013 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hiren Gohain Rachanawali : Vol. 1 হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী প্ৰথম খণ্ড : বিষয় সাহিত্য ১৯৫০-২০০৮, এই সময়ছোৱাত লিখা ড° হীৰেন গোহাঁইৰ সাহিত্য-বিষয়ক বিভিন্ন ৰচনা - প্ৰবন্ধ, গ্ৰন্থ-সমালোচনা, পাতনি, ভাষণ, কথোপকথনৰ একত্ৰ সংকলন। লগতে, স্বৰাজোত্তৰ অসমীয়া সাহিত্যৰ নেতৃস্থানীয় সমালোচকগৰাকীৰ এটা বিশেষ লেখা 'সমালোচকৰ জবানবন্দী'ক সামৰি। সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়ন প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2009 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Nilamani Phookan Rachanawali নীলমণি ফুকন ৰচনাৱলী ১৯৪৮-২০১২, এই সময়ছোৱাত প্ৰকাশিত নীলমণি ফুকনৰ কবিতা প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

নীলমণি ফুকন ৰচনাৱলী ১৯৪৮-২০১২, এই সময়ছোৱাত প্ৰকাশিত নীলমণি ফুকনৰ কবিতা, শিল্পী-সমালোচনামূলক প্ৰবন্ধ, অনুবাদ, ভাষণ আৰু আত্মজীৱনীমূলক ৰচনা আদিৰ একত্ৰ সংকলন সম্পাদক : শোণিত বিজয় দাস আৰু মুনীন বায়ন প্ৰকাশক : কথা প্ৰথম প্ৰকাশ : 2012 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Hiren Gohain Rachanawali : Vol 2 হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড বিষয় : সমাজ-সংস্কৃতি-ৰাজনীতি প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

হীৰেন গোহাঁই ৰচনাৱলী দ্বিতীয় খণ্ড বিষয় : সমাজ-সংস্কৃতি-ৰাজনীতি ১৯৫০-২০১০ এই সময়ছোৱাত লিখা ড° হীৰেন গোহাঁইৰ সমাজ, সংস্কৃতি আৰু ৰাজনীতি বিষয়ক বিভিন্ন লেখাৰ একত্ৰ সংকলন। লগতে, আত্মজীৱনীৰ প্ৰথম তিনিটা খণ্ড আৰু আত্মজীৱনীমূলক লেখাসমূহ সামৰি। প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2014 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Sale! Quick View

Medini Choudhury Rachanawali : Vol. 1 মেদিনী চৌধুৰী ৰচনাৱলী ১ সম্পাদক : ড° হীৰেন গোহাঁই সহকাৰী সম্পাদক : পদ্ম পাটৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন

মেদিনী চৌধুৰী ৰচনাৱলী ১ সম্পাদক : ড° হীৰেন গোহাঁই সহকাৰী সম্পাদক : পদ্ম পাটৰ প্ৰকাশক : কথা পাব্লিকেশ্বন প্ৰথম প্ৰকাশ : 2016 Regular Price Rs. 1500 Sale Price Rs. 1275
 1,500.00  1,275.00 Add to cart
Back to top