site stats
Loading the content...
Navigation
Account
Cart 0 items for  0.00

No products in the cart.

Ehejar Enishar Sadhu এহেজাৰ এনিশাৰ সাধু ( ৰিচাৰ্ড বাৰ্টনৰ ‘আলিফ লাইলা’ৰ সংক্ষিপ্ত ভাষ্য এটিৰ অনুবাদ ) অনুবাদ : কীৰ্ত্তিনাথ হাজৰিকা প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

‹Return to Previous Page

Related Products

Sale! Quick View

Sanchayana (Poems) by Maheswar Neog সঞ্চয়ন ( প্ৰাচীনৰ পৰা সাম্প্ৰতিকলৈ অসমীয়া কবিতাৰ সঙ্কলন ) সম্পাদক : মহেশ্বৰ নেওগ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

সঞ্চয়ন ( প্ৰাচীনৰ পৰা সাম্প্ৰতিকলৈ অসমীয়া কবিতাৰ সঙ্কলন ) সম্পাদক : মহেশ্বৰ নেওগ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি পঞ্চম প্ৰকাশ : 2019 Regular Price Rs. 280 Sale Price Rs. 269
 280.00  269.00 Add to cart
Sale! Quick View

Yuganta যুগান্ত ( সাহিত্য অকাদেমি পুৰস্কাৰপ্ৰাপ্ত মাৱাঠী গ্ৰন্থ ) যুগান্ত ইৰাৱতী কাৰ্ৱে অনুবাদ : জয়ন্তীমালা বৰপূজাৰী প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

যুগান্ত ( সাহিত্য অকাদেমি পুৰস্কাৰপ্ৰাপ্ত মাৱাঠী গ্ৰন্থ ) যুগান্ত ইৰাৱতী কাৰ্ৱে অনুবাদ : জয়ন্তীমালা বৰপূজাৰী প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি প্ৰথম প্ৰকাশ : 2003 Regular Price Rs. 85 Sale Price Rs. 79
 85.00  79.00 Add to cart
Quick View

Gandhi-Kathamrita (A Selection from Gandhi’s Writings) গান্ধী-কথামৃত ( মহাত্মা গান্ধীৰ নিজৰ ভাষাত তেওঁৰ জীৱনকথা আৰু চিন্তাধাৰা ) সংকলন আৰু সম্পাদনা : কৃষ্ণ কৃপালানি ভূমিকা : সৰ্বপল্লী ৰিধাকৃষ্ণণ অনুবাদ : অমিয় কুমাৰ দাস প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

গান্ধী-কথামৃত ( মহাত্মা গান্ধীৰ নিজৰ ভাষাত তেওঁৰ জীৱনকথা আৰু চিন্তাধাৰা ) সংকলন আৰু সম্পাদনা : কৃষ্ণ কৃপালানি ভূমিকা : সৰ্বপল্লী ৰিধাকৃষ্ণণ অনুবাদ : অমিয় কুমাৰ দাস প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি দ্বিতীয় প্ৰকাশ : 2019 মূল্য : 50
 50.00 Add to cart
Sale! Quick View

Ujani Asamar Janagosthio Sadhukatha উজনি অসমৰ জনগোষ্ঠীয় সাধুকথা সংকলন আৰু সম্পাদনা : চন্দ্ৰ কমল চেতিয়া প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

উজনি অসমৰ জনগোষ্ঠীয় সাধুকথা সংকলন আৰু সম্পাদনা : চন্দ্ৰ কমল চেতিয়া প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি প্ৰথম প্ৰকাশ : 2017 Regular Price Rs. 120 Sale Price Rs. 112
 120.00  112.00 Add to cart
Sale! Quick View

Sanjeeban সঞ্জীৱন : লিঅ টলষ্টয় অনুবাদ : অনু বৰুৱা প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

সঞ্জীৱন লিঅ টলষ্টয় অনুবাদ : অনু বৰুৱা প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি দ্বিতীয় প্ৰকাশ : 2016 Regular Price Rs. 310 Sale Price Rs. 279
 310.00  279.00 Add to cart
Sale! Quick View

Naba-Neeta নব-নীতা ( সাহিত্য অকাদেমি পুৰস্কাৰপ্ৰাপ্ত বাংলা গদ্য-পদ্য ) নবনীতা দেব সেন অনুবাদ : পদুমী গগৈ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

নব-নীতা ( সাহিত্য অকাদেমি পুৰস্কাৰপ্ৰাপ্ত বাংলা গদ্য-পদ্য ) নবনীতা দেব সেন অনুবাদ : পদুমী গগৈ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি প্ৰথম প্ৰকাশ : 2009 Regular Price Rs. 260 Sale Price Rs. 234
 260.00  234.00 Add to cart
Sale! Quick View

Sankaradeva-Sandipika শঙ্কৰদেৱ-সন্দীপিকা ( শংকৰদেৱৰ বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ নিৰ্বাচিত ৰচনাৰ সঙ্কলন ) মুখ্য সম্পাদক : বীৰেন্দ্ৰনাথ দত্ত সম্পাদক : নবীন চন্দ্ৰ শৰ্মা & নৰেন কলিতা প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

শঙ্কৰদেৱ-সন্দীপিকা ( শংকৰদেৱৰ বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ নিৰ্বাচিত ৰচনাৰ সঙ্কলন ) মুখ্য সম্পাদক : বীৰেন্দ্ৰনাথ দত্ত সম্পাদক : নবীন চন্দ্ৰ শৰ্মা & নৰেন কলিতা প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি প্ৰথম প্ৰকাশ : 2014 Regular Price Rs. 400 Sale Price Rs. 360
 400.00  360.00 Add to cart
Sale! Quick View

Unais Pura Dukatha ঊনৈশ পূৰা দুকঠা : ফকীৰমোহন সেনাপতি অনুবাদ : ভামতী দেৱী প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

ঊনৈশ পূৰা দুকঠা ফকীৰমোহন সেনাপতি অনুবাদ : ভামতী দেৱী প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি প্ৰথম প্ৰকাশ : 2009 Regular Price Rs. 90 Sale Price Rs. 85
 90.00  85.00 Add to cart
Sale! Quick View

Candide কান্দীদ ভলতেয়াৰ অনুবাদ : ৰায়হান শাহ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি

কান্দীদ ভলতেয়াৰ অনুবাদ : ৰায়হান শাহ প্ৰকাশক : সাহিত্য অকাদেমি তৃতীয় প্ৰকাশ : 2016 Regular Price Rs. 110 Sale Price Rs. 102
 110.00  102.00 Add to cart
Back to top